Osiedle Sympatyczne

Nowoczesna i przemyślana architektura wnętrz

Garaże i miejsca parkingowe z pomieszczeniem gospodarczym

Okoliczne dyskonty spożywcze oraz lokale usługowe

Wysokiej jakości materiały i komponenty budowlane

Okoliczna Ostoja i Warzymice sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi

Plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla

przejdź do strony

Sympatyczne to kameralne, zamknięte osiedle przy ul. Sympatycznej w Warzymicach, blisko centrum miasta Szczecin, zaprojektowane z myślą o jego przyszłych mieszkańcach.
O wyborze lokalizacji osiedla zadecydowały między innymi sąsiedztwo niskiej zabudowy, obecność terenów zielonych, bezpośredni dostęp do pełnej infrastruktury (szkoła, przedszkole, komunikacja miejska, sklepy, szybki wyjazd na autostradę S3).

W ramach realizacji inwestycji Osiedle Sympatyczne zostały wybudowane dwa budynki mieszkalne wielorodzinne, trzykondygnacyjne z pełnym podpiwniczeniem, w których znajduje się 46 mieszkań, w tym 1, 2, 3, 4 i 5- pokojowe. Powierzchnie użytkowe mieszkań wynoszą od 29 do 111m². Na ostatniej kondygnacji znajdują się mieszkania dwupoziomowe. Do mieszkań usytuowanych w parterze przylegają w większości tzw. ogródki przydomowe o powierzchni od 30 do 160m². Każde mieszkanie usytuowane na piętrze posiada balkon. W kondygnacji podziemnej znajdują się miejsca parkingowe, garaże, zaplecza gospodarcze oraz komórki lokatorskie.

W ramach zagospodarowania terenu osiedla powstały pieszo jezdnia, chodniki, zewnętrzne miejsca parkingowe, oświetlenie, nasadzenia oraz plac zabaw. Architektura budynków, detale wykończeniowe oraz aranżacja wnętrz zostały oparte na przemyślanych i sprawdzonych rozwiązaniach. Realizacja projektu została ukierunkowana na funkcjonalność wnętrz oraz zapewnienie mieszkańcom jak najwyższego komfortu użytkowania. Dogodne położenie inwestycji przy ulicy Do Rajkowa zapewnia alternatywny dojazd do osiedla od ulicy Okulickiego (dzielnica Gumieniec) oraz od Ronda Uniwersyteckiego (osiedle Reda). W bliskim sąsiedztwie osiedla znajdują się dyskonty spożywcze oraz lokale usługowe i handlowe.

Okoliczne tereny wsi Ostoja i Warzymice zachęcają do aktywności ruchowej całej rodziny oraz gwarantują ciszę i spokój, które trudno odnaleźć w centrum miasta. Warzymice - to niewielka miejscowość przyległa do miasta Szczecin, znajdująca się w granicach gminy Kołbaskowo, na Wzniesieniach Szczecińskich. W odległych czasach były to tereny rolnicze, dzisiaj miejsce to niczym nie przypomina tego, które zamieszkiwane było przez naszych przodków. O atrakcyjności tej miejscowości i jej okolic decyduje ciągle rozwijająca się infrastruktura oraz dogodny dostęp do różnorodnych usług.